ENGLEZI SE PROVUKLI DO POLUFINALA EP: Kraj evropskog sna za Švajcarce, Akanđi TRAGIČAR
Engleska u polufinalu, Foto: Fabio Ferrari/LaPresse/Shutterst / Shutterstock Editorial / Profimedia

četvrtfinale euro 2024

Objavljeno: 21:05h
Završeno
20:40h

Fudbaleri Engleske plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj, pošto su nakon boljeg izvođenja penala srušili selekciju Švajcarske (5:3), dok je nakon regularnog dela bilo 1:1.

Tragičar je Manuel Akanđi kome je Pikford odbranio penal u prvoj seriji.

Gledali smo pravu uspavanku tokom prvog poluvremena, više je bilo uzbudljivo na tribinama nego na terenu.

Napadi obe ekipe su izgledali jalovo, čemu u prilog govori da u prvih 45 minuta nismo videli šut u okvir gola.

Tačnije, nije ga bilo do 51. minuta kada je Embolo nakon sjajnog centaršta Ndoja umalo savladao Pikforda. Nastavila se bezidejna igra Engleza, dok su Švajcarci u tim momentima imali "više od igre".

To im se isplatilo u 75. minutu kada je Embolo konačno doneo radost "sajdžijama".

Ipak, to je prodrmalo usnule Engleze koji ekspresno izjednačuju nakon nepunih pet minuta. Strelac je bio Saka koji se osmelio na šut sa ivice šesnaesterca nakon sjajnog prodora.

Do kraja regularnog dela nije bilo ozbiljnijih šansi, pa se otišlo u produžetke.

Jedina prilika u prvom produžetku viđena je u petom minutu tog dela igre, šutirao je Rajs sa velike udaljenosti, ali je golman Švajcarske Zomer dobro intervenisao i izbacio loptu u korner.

U 17. minutu drugog produžetka Šaćiri je pokušao direktnim udarcem na gol iz kornera, a lopta je pogodila mesto gde se spajaju prečka i stativa. Švajcarci su u tom delu imali veći posed i inicijativu ali nisu bili skoncentrisani u napadu i pobednik se odlučivao posle penala.

U prvoj penal seriji, siguran za Engleze je bio Kol Palmer, a Pikford je odbranio udarac Akanđija. U narednoj seriji Džud Belingem je doneo dva gola prednosti Englezima, a Šer je smanjio prednost sigurnim udarcem.

U trećoj seriji, Saka je bio precizan za Engleze, a Šaćiri za Švajcarce. Tonije u četvrtoj seriji ponovo doneo Englezima dva gola prednosti, a Amduni je ponovo smanjio prednost.

Odgovornost kod Engleza preuzeo je Aleksander-Arnold u petoj seriji i preciznim udarcem doneo Engleskoj plasman u polufinale.

U polufinalu, Engleska će 10. jula u Dortmundu igrati protiv boljeg iz duela Holandija-Turska.

20:26h

120. minut - Kraj drugog produžetka! Gledaćemo penale!

20:25h

119. minut - Nastavljaju Švajcarci da osedaju gol Pikforda, ali nema prave završnice.

20:23h

117. minut - Umalo da Švajcarci daju gol posle kornera, sjajan pokušaj Šaćirija. Švajcarci više žele pobedu

20:21h

115. minut - Umesto Fodena ulazi Aleksander Arnold.

20:19h

113. minut - Nezgodna situacija pred golom Engleske, ipak Zakarija nije uspeo da zahvati loptu.

20:15h

109. minut - Šaćiri menja Emboloa! Kejna menja Toni.

20:09h

105. minut - Kraj prvog produžetka!

20:05h

102. minut - Belingem je uputio šut ka kolu Zomera koji je bio na mestu. Utisak je da je Belingem umoran, nakon nekoliko driblinga, slabo je šutirao.

20:03h

99. minut - Zakarija menja Ndojea.

19:58h

95. minut - Strašan šut Rajsa sa oko 25 metara, ali fantastična odbrana Zomera! Samo korner za Engleze

19:48h

93. minut - Idemo u produžetke! Još 30 minuta fudbala.

19:46h

90. minut - Igraće se tri minuta nadoknade!

19:36h

80. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Englezi ekspresno stižu do izjednačenja, strelac je Saka!

Fenomenalan gol fudbalera Arsenala koji je pravio razliku u timu Engleske, na kraju mu se sve isplatilo. Osmelio se na šut sa ruba šesnaesterca i udahnuo život Englezima.